״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

מגשר מומחה 

פרופסור דורון מנשה, בורר ומגשר.  פרופסור מנשה הינו מרצה בכיר בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה, ועומד בראש התוכנית הייחודית  לתואר שני בתורת השפיטה וההליך הפלילי. תחום מומחיותו הוא בירור העובדות בהליך שיפוטי ודיני ראיות.

המומחיות שלו משתרעת הן בהליך אזרחי והן בהליך פלילי. הוא נחשב כאחד המומחים הבולטים בארץ ובעולם בתחום זה. בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) ותואר מוסמך במשפטים (L.L.M) מאוניברסיטת תל אביב. בהצטיינות יתירה .

את תואר הדוקטור קיבל מנשה בציון מעולה  "כבילת שיקול הדעת בקביעת עובדות" . כמו כן הוא בעל תואר מוסמך בפילוסופיה בהצטיינות יתירה. כתב מספר ספרים (חלקם בתהליכי פרסום) ועשרות מאמרים. 

מאמריו של דורון מנשה נלמדים הן באוניברסיטאות והמכללות הישראליות והן במוסדות אקדמיים ברחבי העולם. בין היתר, מאמריו פורסמו בכתבי העת חשובים לרבות ברקלי, ואוקספורד nternational Commentary on Evidence, Criminal Law Quarterly,  International Journal of Evidence and Proof, Criminal Justice and Behavior. .

מנשה הוא חבר מערכת Editorial Board) ) של אחד מכתבי העת מתמחי ראיות הבולטים בעולם - International Commentary on Evidence.

על ספרו "הלוגיקה של קבילות הראיות" נכתב על ידי פרופ' חמי בן נון:

ספר מהפכני העוסק במאטריה של הראיות במשפט[...] מהפכנותו של הספר ניכרת עוד בשני אלה: בביקורתו היורדת לשורש העניין ברמה הפילוסופית, הלוגית והמדעית סטטיסטית; ובהעמידו חלופה ראויה ומבוססת כדבעי על קשת רחבה של דיסציפלינות, ומביאה לדין ראוי וצודק יותר בתחום זה. היריעה שמנשה פורש לפנינו היא רחבה ומגוונת, והיא נטועה בתחומי דעת רבים, ליתר צדק בהליך המשפטי בכלל, ולעיצוב מדויק וחד של שקילת הראיות על-ידי בית משפט המשפט לעניין קבלתן או פסילתן.

כתיבתו של דורון מנשה מצוטטים תדיר בבית המשפט העליון הישראלי.לאחרונה, בין היתר, פרופסור מנשה צוטט בפסק הדין על הערעור בפרשת הולילנד וכן בפסק הדין על הערעור בפרשת רצח תאיר ראדה.

 

חזרה

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.