״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

כיהן כממונה על האתיקה הרפואית במשרד הבריאות

ד"ר מרדכי הלפרין, סא"ל במיל. בורר ומגשר. הינו בוגר האוניברסיטה העברית במתמטיקה ופיזיקה (בהצטיינות), ד"ר לרפואה מבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית וה"מ הדסה, ובוגר במשפטים מטעם הקריה האקדמית אונו (בהצטיינות).

 

בשנים 2001 – 2013 ד"ר הלפרין שירת במשרד הבריאות כממונה על האתיקה הרפואית ועל יישום חוק החולה הנוטה למות ה'תשס"ו – 2005.

בין השנים 1986 – 2000 רכש ד"ר הלפרין ניסיון רפואי קליני במספר מרכזים רפואיים בישראל, ובסופם ניהל מרכז רפואי פרטי לטיפול באינאונות ובעיות פוריות בירושלים.
ד"ר הלפרין נמנה על מקימי החברה הישראלית לאתיקה רפואית, והוא חבר פעיל בועדות אתיקה של גופים רבים. ד"ר הלפרין נטל חלק מרכזי בחקיקת חוקים מורכבים כמו חוק ההסכמים לנשיאת עוברים, חוק זכויות החולה, חוק החולה נוטה למות, חוק מוות מוחי-נשימתי וחוק תרומת ביציות.
ד"ר הלפרין העביר סדרות קורסים ומאות הרצאות במוסדות אקדמיים ובפורומים מקצועיים, במקביל להשתתפותו בלמעלה ממאתיים כנסים ארציים ובינלאומיים כמרצה וכיו"ר. בשנים 1989, 1991 ו-1994 הוענקו לו פרסים על הצטיינות מקצועית. ב-2012, לספרו "רפואה מציאות והלכה" הוענקו שני פרסים יוקרתיים: פרס הרב קוק של עירית ת"א לספרות תורנית מקורית, ופרס בני ברק לספרות תורנית.
ד"ר הלפרין הוסמך לרבנות על ידי הרב דוד פוברסקי ראש ישיבת פוניבז' בבני ברק, והוא משלב במחקריו ובהרצאותיו ידע מקצועי רב-תחומי בנושאים הרחבים של אתיקה רפואית, משפט והלכה.
ד"ר הלפרין הינו העורך הראשי של הרבעון "אסיא" לרפואה אתיקה והלכה, ועורך משותף של הביטאון הבינלאומי JME - Jewish Medical Ethics. נכון לנובמבר 2015, רשימת פרסומיו המקצועיים מגיעה ל 335 פרסומים. כולל: ספר יסוד אחד, 246 מאמרים, עריכה: 88 כותרים – מתוכם 26 ספרים ו 62 חוברות מקצועיות.

חזרה

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.