שופט בית משפט השלום בדימוס, יועץ משפטי של חברת החדשות של ערוץ 2 | בורר ומגשר

ד"ר ישגב נקדימון, שופט בית-משפט השלום במחוז מרכז בדימוס, משמש כיועץ המשפטי של חברת החדשות של ערוץ 2. במסגרת תפקידו עוסק עו"ד נקדימון בסוגיות של לשון הרע, הגנת הפרטיות, דיני אינטרנט, זכויות יוצרים, זכויות משדרים, צווי איסור פירסום, חופש הביטוי והעיתונות, חופש המידע ודיני עבודה.

ד"ר  נקדימון עוסק גם בעניינים מינהליים, ועניינים פליליים בתחום הצווארון הלבן. ד"ר נקדימון הינו בעל ידע ומיומנות  מיוחדים בתחום ה"הגנה מן הצדק", המשלב בין המשפט הפלילי לבין המשפט המינהלי והחוקתי, ובדיני חסיונות. ספרו "הגנה מן הצדק", הוא החיבור המשפטי המרכזי בנושא ה"הגנה מן הצדק" בישראל, ומצוטט במאות פסקי דין של בית-המשפט העליון, בתי-המשפט המחוזיים, בתי-משפט השלום ובתי הדין הצבאיים. ספרו השני - "חיסיון עיתונאי" מצוטט אף הוא בפסקי דין של בית-המשפט העליון.

ד"ר נקדימון מלמד בבית הספר למשפטים של המכללה למינהל. ובעבר לימד במכללת "שערי משפט" ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. ד"ר נקדימון מרצה במכון להשתלמות שופטים, המכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עורכי הדין, המדרשה למשפט מעשי של ועד מחוז תל-אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין, המכון להשתלמות פרקליטים ויועצים משפטיים של משרד המשפטים, השתלמויות תובעים של משרדי ממשלה ומשטרת ישראל, הסניגוריה הציבורית, בית המשפט הצבאי לערעורים, בית הספר למשפט צבאי, בית הספר הצבאי לתקשורת, קורסי הכשרה לכתבים צבאיים של גלי צה"ל ו"במחנה", המרכז לתקשורת ומשפט באוניברסיטת בר-אילן, המכון הישראלי לדמוקרטיה, האגודה הישראלית לתקשורת, האגודה הישראלית למשפט וחברה, כנס אילת לעיתונות, מכללת עמק יזרעאל ומועצת העיתונות.

בנוסף לספרים המשפטיים שחיבר, ד"ר נקדימון פרסם מאמרים רבים בכתבי עת מקצועיים ובעיתונות הכתובה בנושאים משפטיים מגוונים.

ד"ר נקדימון התמחה אצל עורך הדין דאז – שופט בית-המשפט העליון דהיום – חנן מלצר.

עו"ד נקדימון הוא בעל התארים בוגר ומוסמך במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב (מוסמך - בהצטיינות) ודוקטור לפילוסופיה מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

 

חזרה